Ako bezpečne používať internetové bankovníctvo v telefóne
Prakticky denne evidujú policajti na policajných staniciach takzvané phisingové útoky, pri ktorých sa útočníci vplyvom poskytnutých údajov dostávajú do internetového bankovníctva klienta a vyberajú mu jeho bankové konto, ak si nie v jeho mene dojednávajú nové a nové úvery. V prípade, že sa chcete vyvarovať niečomu podobnému, mali by ste poznať bezpečné zásady používania telefónu a internetového bankovníctva v ňom.
Inštalácia antivírusu je nutnosťou
Človek sa domnieva, že mobilné telefóny sú bezpečné, ale sú v súčasnej dobe rovnako nebezpečné ako počítače, respektíve môžu tiež podľahnúť náporu okolitých vplyvov. Stačí kliknutie na nevhodnú stránku a úver vo výške osemstotisíc korún budete mať nielen do jedného dňa dohodnutý, ale tiež ho budete mať aj preposlaný na neznáme čísla. Skrátka a dobre aj do telefónov sa môže dostať niekto alebo niečo, čo vás môže stať vašou celoživotnou úsporou.
Preto si radšej nainštalujte antivírus, ktorý vás bude chrániť pred prípadnými hrozbami, na ktoré narazíte na internete alebo kdekoľvek inde.
Pozor na verejné Wi-Fi pripojenie
Rovnako si dajte pozor na to, kde sa vám mobilný telefón prihlasuje na internetové pripojenie. Radšej zostaňte neustále na svojich mobilných dátach alebo majte možnosť pripojenia automaticky vypnutú. Tým eliminujete riziko, že by ste sa pripojili na verejnú a rovnako tak nebezpečnú Wi-Fi.
Pokiaľ sa predsa len rozhodnete pripojiť sa k verejnej sieti, pamätajte na to, že by ste sa nemali nikdy k žiadnemu svojmu účtu kdekoľvek pripájať. Týmto môže hacker, ktorý v tomto prípade vystupuje ako neviditeľný tieň, využiť a evidovať vaše údaje a následne ich zneužiť.
Používajte VPN
Vedeli ste, že môžete zapnúť virtual private network? Čiže VPN? Jedná sa o virtuálnu súkromnú sieť, vďaka ktorej sa budete môcť pripojiť k serverom cez zašifrované spojenie čiže zaistíte, že vás nebude môcť nikto len tak odpočúvať alebo sledovať.
Vďaka VPN sa hacker nepripojí k tomu istému, ktorý používate vy.