Podnikanie

Ako začať myslieť ako milionár?

Cesta k finančnej nezávislosti môže mať dosť tŕnistá, najmä ak vám vaše myšlienky práve nehrajú do kariet. Úspešní ľudia preto väčšinou apelujú na tých, ktorí na svojej ceste ešte len sú, aby svoje myslenie rapídne zmenili. Nie nadarmo sa hovorí, že to, na čo myslíte, si priťahujete do života. Preto ak sa chcete zaradiť medzi milionárov, je načase začať myslieť ako milionári. Lenže ako to dosiahnuť?

Nenechajte sa zastrašiť

Strach. Jav, ktorý prechádza úplne každého každým jedným dňom jeho života. Bohužiaľ mnohí so strachom nechávajú zastrašiť, čo je napokon dôvod, prečo mnohokrát nevytiahnu päty zo svojej zóny komfortu. Ak ale chcete uspieť, nesmiete sa strachu poddať.

Nie, nikde sa nepíše, že by ste sa nemali báť. Bojí sa úplne každý a je to úplne v poriadku. Strach má skrátka v našich životoch svoje miesto. Je však dôležité si zároveň trochu veriť. A to napríklad vo chvíli, keď budete stanovovať ceny za svoje služby.

Vybudujte si zdroj pasívneho príjmu

Milionárom sa nestanete tak, že budete dnes a denne od ôsmich do ôsmich drieť v zamestnaní, kde si skôr užijete bolesť chrbta, než nazbierate milióny. K bohatstvu je potrebné pristupovať inak – múdro. Preto si vybudujte pasívny príjem, ktorý bude sám od seba násobiť vaše každomesačné zisky. V praxi teda budú peniaze pracovať pre vás a vy tak nebudete svoj čas za peniaze vymieňať.

Je dôležité si uvedomiť, že náš čas je obmedzený. A ak by sme sa pokúsili zarobiť si milión tým, že budeme dnes a denne dochádzať do práce, pravdepodobne by sme sa niekoľkocifernej čiastky na bankovom konte asi nedočkali (a ak áno, tak až na staré kolená, keby sme pochopili, že život nie je len o peniazoch) . Naučte preto svoje peniaze, aby pracovali pre vás.

Spoznajte rozdiel medzi aktívnym a pasívnym príjmom

Tým sa však dostávame k jednej veci, a síce pokiaľ by ste chceli vôbec získať pasívny príjem, musíte najskôr pochopiť, aký je rozdiel medzi tým aktívnym a tým pasívnym. Pretože ak sa nenaučíte základnému rozdielu, pasívne si nemôžete vybudovať.

A ako sa dá pasívny a aktívny príjem jednoducho definovať? Zatiaľ čo za aktívnym príjmom stojíme my sami, pre ten pasívny nemusíme pohnúť prstom.