Investície do vesmíru rastie – ľudia si požičiavajú
Svet pôžičiek je otvorený rovnako tak, ako svet investovanie úplne všetkým. Niet sa čomu diviť, keď sa ľudia neboja tieto dva svety skĺbiť. Investovanie je pre nich skrátka znásobenie sumy, ktorú si požičia, a tak neskôr sumu splatí, ale na druhú stranu ešte aj mnohokrát o viac ako polovicu zbohatnú. Ovšem samozrejme nie je dobré si požičiavať na investovanie, ale pôžičky by sa mali zvažovať až vo chvíli finančnej tiesne, kedy nám treba investície privedú na mizinu.
Ak by vás zaujímalo, čo sa aktuálne deje vo svete investíciou a pôžičiek, potom je to jedno jediné slovo, a síce vesmír. Tento nekonečný priestor je dnes veľmi hojne omieľaný takmer všade a je až desivé, koľko ľudí sa rozhoduje investovať do dobývania vesmíru. Dokonca tomuto dobytie vesmíru verí natoľko, že si naozaj aj bezdôvodne požičia, aby mohli investovať trochu viac. A než sa im ich peniaze zvýhodní, požičanú sumu po kúskoch zo svojej výplaty splácajú.
Čo v sebe nesie dobývaní vesmíru?
Toto investovanie do vesmíru sa stalo pomerne populárne hlavne preto, že klesá cena za vynesenie nákladu na obežnú dráhu, teda sa zrazu rýchlo začali tvoriť najrôznejšie nováčikmi. Tým teda skočila zelená pre akcionárov, ktorí túžia po rýchlom zbohatnutie, a tak zrazu investujú nielen do telekomunikačných satelitov, ale tiež aj do ťažby komodít, ďalej tiež do vesmírnej turistiky alebo napríklad sa neboja investovať svoje peniaze do akýchsi sebestačných kolónií, ktoré vraj raz údajne budú až na Marse.
Nie je toto investovanie jenom oslava prvého umelého satelitu?
Tento rok sa bude oslavovať šesťdesiat rokov, keď prvý umelý satelit vyletel dobývať vesmír. Je celkom možné, že sa zrazu rozhodlo osláviť narodeniny tohto satelitu tak, že sa umožní ľuďom dobyť vesmír – teda že sa zníži ceny. Predsa len sa dnes na obežnú dráhu môžeme pozrieť dokonca aj z Google máp, ktoré by mali mať už spustenú alebo plánujú spustiť pristátie vo vesmíre – aby sme sa tak pozreli tam, kam bežné ľudské oko inak asi nikdy za život nedohliadne.