Financie

Šetríme elektrinou a mýty, ktorým bohužiaľ veríme a vďaka ktorým elektrinou skôr plytváme

Ľudia sa dnes snažia veľmi hojne šetriť elektrinou. Dôvodom je to, že sa dodávatelia netají tým, že zdražujú. Neustále rastie cena elektriny, čo je naozaj veľmi zle. Ak patríte k ľuďom, ktorí nechcú, aby ich zaskočila doplatenie cena za vyúčtovanie elektriny, odporúčame sa šetrením začať teraz. Než však začnete, vyžeňte z hlavy niekoľko mýtov, ktoré bránia tomu, aby sme s elektrinou šetrili. Mýty sa bohužiaľ naháňa v hlavách viacero ľudí, ktorí ich šíria ďalej, preto si poďme tie najhlavnejšie mýty z hlavy vypudiť a začnime konečne šetriť elektrinou efektívne.

Nabíjačka môže byť v zásuvke stále

To je samozrejme jeden veľký omyl, avšak väčšina ľudí si nabíjačku v zásuvke predsa len necháva. Ak nabíjačku nikdy zo zásuvky nevypojujete, potom robíte obrovskú chybu. Nabíjačka totiž aj vtedy, kedy nenabíja žiadny elektrický prístroj, využíva elektrinu. Takéto zabúdanie vás môže stáť aj desaťkrát viac elektriny, než koľko dáte za jedno nabitie mobilného telefónu. Nabíjačku teda radšej zo zásuvky vždy vytiahnite, je to navyše aj bezpečnejšie.

Klimatizácia jedine s pootvoreným alebo otvoreným oknom

Síce platí, že klimatizáciu sa oplatí občas striedať s čerstvým vzduchom z otvoreného okna, ale rozhodne to neznamená, že by sme počas klimatizácie mali mať okno dokorán alebo by sme ho mali mať pootvorené. Klimatizácia je pri pootvorenom alebo úplne otvorenom okne neefektívne, len tak vyhadzujete peniaze doslova z okna. Než bude spustená, radšej skontrolujte, či sú okná naozaj zatvorené.

Zmenou dodávateľa sa ušetrí len pár korún

To je ďalší mýtus, ktorý koluje v hlavách mnohých z nás. Ak sa rozhodnete pre zmenu dodávateľa, potom ušetríte viac ako pár stoviek korún. Prejdite si napríklad na internete porovnávače a zrovnávače, uvidíte, koľko ušetríte. Mnohé porovnávače vám totiž rovno vyčísli to, koľko ušetríte. Nebudete si to tak musieť pracne počítať sami.